Wizyta uczniów Zespołu Szkół Łączności w Almie SA

Home / Aktualności / Wizyta uczniów Zespołu Szkół Łączności w Almie SA
Opublikował
w Bez kategorii
Jak przekonać nastolatka, że to, czego teraz może się nauczyć, przełoży się na wykonywaną w przyszłości pracę? Najlepiej pokazać mu jak ta praca będzie wyglądała! Właśnie dlatego jeden z pierwszych dni szkoły uczniowie klas pierwszej i drugiej o profilu Technik Informatyk ZSŁ w Poznaniu spędzili w firmie Alma SA – jednej z najdłużej istniejących (bo już przeszło 30 lat) firm z branży informatycznej w Polsce.

Podczas spotkania z Grzegorzem Pindurem, Prezesem Zarządu Alma SA, uczniowie dowiedzieli się m.in. jak powszechny jest dzisiaj Internet i jakie możliwości nam daje oraz jak informacje przesyłane są za pomocą światłowodów. Przekonali się również jak ważna jest praca testerów oprogramowania, a także jak wielkim wyzwaniem jest obecnie bezpieczeństwo IT. Prezes opowiadał również o pracy przy projektowaniu i uruchamianiu sieci PIONIER, która łączy obecnie 21 Miejskich Ośrodków Akademickich i 5 Centrów Komputerów Dużej Mocy , a także o połączeniu siecią światłowodową sieci PIONIER oraz Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii. „Pamiętajcie, że musicie lubić to co robicie, wykonywać swoją pracę z pasją, a to bardzo trudne” zakończył spotkanie Grzegorz Pindur.

Druga część wizyty poprowadzona była przez Macieja Jüngsta, Kierownika Projektu z Działu Technicznego Alma SA, który nie tylko opowiedział o swojej pracy, ale również pokazał młodym informatykom nowoczesny sprzęt służący do transmisji danych, m.in. DWDM. Uczniowie poznali też kilka historycznych ciekawostek, m.in. dotyczących komputera Colossus, który podczas II Wojny Światowej został zbudowany w celu łamania szyfrów wojsk niemieckich.

Najnowsze publikacje

Dodaj komentarz

Skontaktuj się z nami

Masz pytanie? Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak będzie to możliwe.